Otomatik araç kiralama hizmeti sunduğu pek çok avantaj ile kişi ve firmaların ilgisini çekmiştir. 

Ancak tam da sürücülere sağladığı konfor nedeniyle otomatik araç kiralamanın daha pahalı olabileceğini düşünenler var .

Elbette, otomatik vites değişimi daha fazla pratiklik ve huzur getiriyor, ancak bu araç kiralama fiyatlarının her zaman daha yüksek olacağı anlamına gelmiyor. Bazı durumlarda, otomatik araçların kiralanması daha maliyetli bile olabilir.

Otomatik şanzımanlı araç kiralama hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sivas Rent A Car tarafından hazırlanan bu içeriği sonuna kadar okuyabilirsiniz!

Otomatik Bir Araba Nasıl Çalışır?

Otomatik bir araçta, hız (km/sa) ile motor devri (devir) arasındaki ilişkiyi algılayarak vites değiştiren bir otomatik şanzıman sistemi bulunur. Dakikadaki devir sayısı (rpm) olarak ölçülür.

Bu modern şanzıman sistemi, Türkiye’de ve Sivas’ta satılan veya kiralanan  hemen hemen tüm lüks otomobil modellerinin bir parçasıdır.

Ayrıca daha uygun fiyatlı birçok otomobil marka ve modelinde artık otomatik vites sistemi de kullanılıyor. 

Neden Otomatik Araç Kiralamayı Tercih Etmelisiniz?

Otomatik vites araç ile düz vites araç arasındaki fark, genellikle araç sürücüsünün tercihine ve adaptasyonuna bağlıdır.

Ancak otomatik şanzımanlı bir araç kiralamaya karar veren kişi, sonuç olarak aşağıdaki avantajlardan yararlanacaktır:

  • Otomatik arabalar, sürüş konforu fazla olup daha basit bir yolculuk sunar;
  • Direksiyon başında deneyim kazanmak isteyenler için otomatik şanzıman, sürücünün hıza ve trafiğe daha fazla odaklanmasını sağlar;
  • Otomatik şanzımanlı araçlar, manuel şanzımanlı araçlara kıyasla daha güvenilirdir ve sürücü istismarına daha az fırsat verir.

Şimdi otomatik araç kiralama avantajları hakkında daha detaylı inceleme yapalım:

Konfor

Birçok şirket, bu araçların sağladığı konfor için  kurumsal otomatik araç filosu kiralama konusuna öncelik vermektedir.

Örneğin uzun iş seyahatlerinde otomatik şanzıman sistemi daha fazla konfor ve sürüş keyfi sağlıyor.

Trafikte araç akışının daha yoğun olduğu büyük şehirlerde, otomatik şanzıman sürekli vites değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırıyor. 

Yol Güvenliği

Vites değişimi sürücünün müdahalesi olmadan gerçekleşirken, sürücünün odak noktası diğer, daha önemli yönlere kayar. Ayrıca mekanik vites değiştirme hataları ortadan kaldırılarak kaza olasılığı azaltılır.

Yeni Bir Sürüş Şekli

Farklılaştırılmış bir sürüş deneyimi arayanlar için otomatik arabalar doğru seçimdir!

Her geçen gün kurumsal şirketler daha fazla pratiklik, verimlilik ve güvenlik elde etmek için  otomatik araçları filolarına dahil ediyor.

Otomatik araç kiralamanın sizin veya işletmeniz için iyi bir seçenek olabileceğine  ikna oldunuz mu?

Bu hizmet hakkında daha fazla bilgi almak için Sivas Rent a Car ile iletişime geçebilir ve kiralık otomatik araç modellerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Sivas Araç Kiralama Firması olarak tüm araç filomuz ve hizmetlerimizle size bir telefon kadar yakınız!